O nas

AdrenaLTika powstała z przekonania, że kurs pierwszej pomocy może być zaskakująco ciekawy i skuteczny. Postanowiliśmy połączyć pierwszą pomoc z naszymi doświadczeniami z zakresu ratownictwa specjalistycznego – odtworzyć dynamikę ratowania na morzu i w jaskiniach, adrenalinę, emocje i współdziałanie. Ratownictwo jest unikalną przestrzenią, która nie wybacza błędów, w której wahanie kosztuje życie. Dlatego każde szkolenie z pierwszej pomocy traktujemy jako wezwanie do perfekcji.

Przeszkoliliśmy ponad 10 tysięcy osób, które potwierdziły, że nasz pomysł na kurs pierwszej pomocy jest naprawdę skuteczny. Postawiliśmy na metody aktywizujące proces uczenia się, na kształcenie problemowe, wielostronne i zintegrowane. Otwieramy dla uczestników przestrzeń rywalizacji drużynowej - realizujemy grę edukacyjną, podczas której wykonując kolejne ćwiczenia (na fantomach, z AED, zadania problemowe w grupach itp.), scenariusze, symulacje - uczestnicy zdobywają nowe umiejętności. Między kolejnymi zadaniami instruktorzy systematyzują zdobytą wiedzę, rozwiązują problemy i motywują do dyskusji. W czasie warsztatów zwracamy też uwagę na elementy psychologiczne, które w pierwszej pomocy okazują się naprawdę ważne.

Jesteśmy pewni, że w sytuacji wypadku człowiek jest w stanie przywołać tylko dobrze utrwalone i bardzo proste umiejętności. Dlatego w szkoleniach opieramy się na nurcie Hands Only CPR – propagujemy resuscytację wykonywaną tylko przez uciśnięcia klatki piersiowej; daje to znakomite efekty.

Grupę instruktorską AdrenaLTika tworzą ratownicy z prawdziwą pasją – strażacy, ludzie gór, żeglarze i piloci. Każdy z nich ma szerokie umiejętności dydaktyczne i zdolność przekazania wiedzy na wagę życia w prosty, ciekawy sposób.

AdrenaLTika jest oficjalnym, akredytowanym Centrum Szkoleniowym EFR w Polsce, a absolwenci kończąc kurs pierwszej pomocy otrzymują międzynarodowe certyfikaty EFR.

Emergency First Response z europejską siedzibą w Bristolu (UK) jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Federacja EFR od czterdziestu lat szkoli ratowników pierwszego kontaktu i aktualnie wydaje ponad 500.000 certyfikatów rocznie.

Kurs pierwszej pomocy EFR jest uznawany jako profesjonalna kwalifikacja w zakresie ratownictwa przedmedycznego, a certyfikaty EFR są honorowane przez placówki i organizacje na całym świecie. Karta Emergency Responder (ratownik przedmedyczny EFR) jest niejednokrotnie wymagana do podjęcia pracy za granicą, a także niezbędna do zdobycia wielu uprawnień i stopni, np. z zakresu nurkowania.

Wszystkie programy i materiały edukacyjne są tworzone w oparciu o standardy postępowania konsultowane przez Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR). ILCOR jest międzynarodową grupą standaryzującą, reprezentującą większość światowych organizacji zajmujących się resuscytacją. Międzynarodową grupę instruktorów EFR (ponad 40 tysięcy specjalistów na całym świecie), tworzą wykwalifikowani ratownicy, trenerzy z doświadczeniem medycznym i dydaktycznym.

W centrum szkoleniowym AdrenaLTika można ukończyć cztery kursy pierwszej pomocy EFR: Primary Care (BLS/AED), Secondary Care, Care for Children i Kurs Instruktorski Pierwszej Pomocy EFR.

Team

Ane Piżl Kursy pierwszej pomocy

Ane Piżl
ratownica medyczna i specjalistyczna, trenera instruktorów ratownictwa przedmedycznego międzynarodowej federacji EFR, po egzaminach w Bristolu; absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz kursów specjalistycznych m.in. Instructor Trainer Course w UK, kursu Ratownika Morskiego w Ośrodku Szkolenia Ratowniczego Akademii Morskiej w Gdyni, Advanced Life Support w komorze hiperbarycznej – kurs w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, kursów instruktorskich w Emergency First Response, First Aid Certification Centre of London oraz European Resuscitation Council, kursu zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych u dzieci dla personelu medycznego, kursu Psychologii w sytuacjach kryzysowych, kursów lawinowych oraz treningów ratownictwa ludzi i zwierząt na kruchym lodzie oraz przeciwdziałaniu hipotermii. W ratownictwie działa od dwunastu lat – w tym także na morzu, na lodzie i na wodach szybkopłynących. Prowadzi warsztaty i kursy związane z medycyną ratunkową oraz kursy instruktorskie, skoncentrowane na dydaktyce, przekazywaniu wiedzy i sposobach motywowania. Przeszkoliła ponad 9 tysięcy osób. Jest autorką książki „Pierwsza pomoc na drodze”. Szkoli Kancelarię Sejmu, ministerstwa, sądy. Jest pilotą paralotni, sternicą morską i prezką fundacji Safe Water Safe Land, która zajmuje się organizacją szkoleń pierwszej pomocy w miejscach pozbawionych edukacji ratowniczej, głównie w Azji (www.fundacjasafe.org). Pasja: regatowe żeglarstwo morskie (pływa w teamie Shekle) i kitesurfing.

Piotr Amenda

Piotr Amenda
ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, Instruktor i Trener Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z uprawnieniami międzynarodowymi Emergency First Response, Instruktor Wspinaczki Sportowej, członek kadry programowej PTTK, instruktor oraz opiekun grup survivalowych, Ratownik Pierwszej i Specjalistycznej Pomocy Poszkodowanym w Górach (prowadzi zajęcia w terenie z zasad wydobycia poszkodowanego z trudnych terenów i jaskiń wg wytycznych Speleo Secours Francais), Prezes Speleoklubu Warmińsko-Mazurskiego SPELEON, opiekun młodzieżowych grup wspinaczkowych. Od 1992 roku wspina się oraz grotołazi w różnych regionach świata (Alpy, Dolomity, Bergell, Paklenica, Tatry, Jura Krakowsko-Częstochowska). W AdrenaLTice prowadzi zaawansowane treningi dla grup ratowniczych oraz treningi terenowe - w Kietlicach i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest kierownikiem kursu Pierwszej Pomocy w Górach, realizowanego od wielu lat przez AdrenaLTikę we współpracy z Klubem Wysokogórskim w Warszawie.

Robert Nowakowski
ratownik specjalistyczny Straży Pożarnej, inspektor Ochrony Przeciwpożarowej, międzynarodowy instruktor pomocy przedmedycznej Emergency First Response, instruktor wspinaczki sportowej, ekiper z uprawnieniami Polskiego Związku Alpinistycznego, operator sztucznych ścian wspinaczkowych, absolwent kursów medycznych, m.in. Prehospital Trauma Life Support wg wytycznych The National Association of Emergency Medical Technicians, brał udział w wielu szkoleniach górskich i lawinowych. Współtworzy imprezy teambuildingowe i eventy z nauką ratownictwa gaśniczego i wspinaczki. Obok „budowania zespołów”, buduje także od podstaw obiekty wpinaczkowe. Przepracował ponad 3 tysiące godzin z młodzieżą, dorosłymi i dziećmi prowadząc zajęcia i imprezy integracyjne. Pasja: wspinaczka skalna. Wspina się na Krymie, Majorce, Kalymnos, Chorwacji, Teneryfie, Słowacji.

Ariel Szczotok AdrenaLTika

Ariel Szczotok
ratownik medyczny absolwent Szkoły Medycznej w Szczecinie, dyspozytor medyczny, instruktor pierwszej pomocy. Absolwent kursów specjalistycznych Advanced Life Supprt, International Trauma Life Support, EPLS, ACLS, ratownictwa w trudnym terenie, ratunkowej analizy EKG. Obok czynnej służby w zespole wyjazdowym Pogotowia Ratunkowego, pracuje na stanowisku koordynatora Szkoleń Medycznych w jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Ukończył również pielęgniarstwo i planuje specjalizację anestezjologiczną i perfuzjonistyczną. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń dla grup niezwiązanych z medycyną oraz dla kadr medycznych w tym lekarzy. Jest stałym gościem programu "Dzień Dobry TVN", gdzie od lat uczy jak udzielać pomocy dzieciom, w nagłych zdarzeniach. Jest prezesem International Paramedic Association, którego celem jest międzynarodowa wymiana doświadczeń kadr medycznych działających w ratownictwie.

Konrad Bodo

Konrad Bodo
strażak, pielęgniarz - prowadzi zajęcia dla wydziału lekarskiego UJ w Krakowie, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, ratownik wysokościowy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, międzynarodowy instruktor American Heart Association oraz European Resuscitation Council, działacz Grupy Ratownictwa Specjalistycznego s12. Ratownictwem zajmuje się od 9 lat. Specjalizuje się w ratownictwie w terenie gruzowym, w lawiniskach, w skałach i jaskiniach. Brał czynny udział w wielu ratowniczych misjach poszukiwawczych, działając w rejonach katastrof. W ubiegłym roku wystartował w zawodach w pierwszej polskiej ekipie, która brała udział w światowych mistrzostwach ratownictwa wysokościowego w Namur – GRIMPDAY 2012. Dyspozytor medyczny, instruktor wspinaczki, speleolog. Prowadzi zaawansowane kursy ratownictwa i pomocy przedmedycznej w górach; szkolił m.in. Kingę Baranowską – polską himalaistkę, przed jej wyprawą na Annapurnę w 2010r.

width="150"

Maciej Krajewski
doświadczony strażak-ratownik, którego szczególną pasją jest ratownictwo techniczne i medyczne. Od ponad 18 lat związany zawodowo z bezpieczeństwem pożarowym i ochroną życia. Specjalista w zakresie oceny ryzyka, oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej w przemyśle, a także Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej. Doświadczenie zdobywał w pracy w Państwowej Straży Pożarnej oraz w zespołach wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego. Posiada tytuł ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Gorący orędownik i propagator idei PAD (powszechny dostęp do AED). Pasja: fotografia, jeździectwo i nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa.

Kornelia Ochel
ratownik medyczny, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Nauki o Zdrowiu, dyspozytor medyczny i instruktor pomocy przedmedycznej BLS/AED Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA). Ratownictwo jest jej pasją od ponad dwunastu lat. Szkoli z zakresu pierwszej pomocy młodzież i dorosłych oraz współtworzy programy eventowe dla firm. Hobby: narty turowe, góry, podróże.

Maciej Ambroziewicz
prawnik - absolwent Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa; specjalista ds. bhp - absolwent studiów Bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy, studiów podyplomowych "Zarządzanie Zasobami Pracy" i "Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych". Absolwent Kursu Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej oraz Kursu dla Doradców DGSA. Praktykę zawodową zdobywał doradzając przedsiębiorstwom o zróżnicowanym profilu działalności w praktycznym zastosowaniu przepisów prawa pracy oraz wykonując zadania służby bhp. Obecnie kieruje wieloosobową komórką bhp w jednym z największych szpitali w kraju oraz współpracuje z wieloma instytucjami rządowymi i samorządowymi.

Piotr Motyka

Piotr Motyka
Instruktor Ratownictwa Przedmedycznego z międzynarodowymi uprawnieniami instruktorskimi Emergency First Response, aktywnie prowadzący szkolenia i warsztaty z zakresu udzielania pierwszej i dodatkowej pomocy przedmedycznej – Primary and Secondary Care oraz z zakresu użycia AED - zgodnie z zaleceniami komitetu ILCOR i programami EFR. Ze szczególną pasją działa w ratownictwie drogowym – prywatnie: motocyklista oraz fanatyk sportów "z deską" (snowboard, wakeboard).

Teresa Murawska
główny specjalista ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, absolwentka studiów w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem w Warszawskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, ukończyła Szkolenie Inspektorów ochrony przeciwpożarowej w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Autorka materiałów i opracowań z zakresu BHP. Szkoli oraz prowadzi ocenę ryzyka zawodowego dla prestiżowych jednostek administracji państwowej i zakładów pracy. Bierze udział w treningach ratownictwa przedmedycznego i specjalistycznego.

Monika Ziegler
instruktora pierwszej pomocy przedmedycznej EFR z uprawnieniami międzynarodowymi (CPR /AED/First Aid – Infant/Child/Adult) i przeszkoleniem w ratownictwie górskim i lawinowym. Motocyklistka, kitesurferka. Zawodowo związana z rekrutacją i długoterminowymi projektami kursów dla lekarzy i stomatologów. Zajmuje się konsultingiem dla szwedzkich placówek służby zdrowia. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów project management Akademii Ekonomicznej w Katowicach, posiada certyfikat CAPM PMI. Prywatnie zainteresowana polityką bezpieczeństwa. Hobby: kitesurfing, wakeboard, golf, żeglarstwo.

Wojciech Okniński

ratownik medyczny, ratownik narciarski GOPR, kierowca karetki, strażak ratownik w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego s12 i Warszawskiej Grupie Wysokościowej, instruktor BLS/AED European Resuscitation Council i American Heart Association, ratownik WOPR. Zapewnia zabezpieczenie medyczne podczas zajęć strzelecko taktycznych Straży Marszałkowskiej w Kancelarii Sejmu oraz na strzelnicy wojskowej WAT; ratownik medyczny podczas Przystanku Woodstock w grupie terenowej poruszającej się na quadach; absolwent AWF, instruktor sportu narciarstwa alpejskiego; instruktor survivalu i taekwondo; instruktor na imprezach team buildingowych; kierownik obozów letnich i zimowych. Hobby: bieganie, strzelectwo.

Emilia Misiaszek

ratownik medyczny, instruktorka pierwszej pomocy - międzynarodowe uprawnienia instruktorskie Emergency First Response (Primary Care, Secondary Care, Care for Children, AED). Absolwentka psychologii ze specjalnością kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z wydziałem zamiejscowym we Wrocławiu. Zainteresowanie ratownictwem połączyła z psychologią – przeprowadziła szerokie badania dotyczące ratowników medycznych. Aktywnie uczestniczy w ratowniczych kongresach i konferencjach. Dba o rozwój osobisty i stawia na nowe doświadczenia. Prowadzi szkolenia AdrenaLTiki przede wszystkim we Wrocławiu i w Krakowie. Gotuje, jeździ na rowerze, pływa kajakiem.

Karol Woźniak

ratownik medyczny, ratownik narciarski, ratownik WOPR, absolwent szkoły medycznej i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierowca karetki, instruktor Basic Life Support i AED (European Resuscitation Council), instruktor pływania, ratownik w jedynym na Mazowszu oddziale ratunkowym toksykologii, nurek rekreacyjny ze specjalizacją deep daving. Hobby: ultramaratony, góry, nurkowanie.

 

 

Kurs pierwszej pomocy

Szkolenie PPOŻ i BHP

Szkolenia wyjazdowe z elementami integracji

Kurs Instruktorski

Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Warsztaty dla rodziców

Kurs Instruktorski Pierwszej Pomocy EFR